Здолбунівська лікарня і аналізи крові

Автор: Дмитро Хомицький. Рубрика: Новини.

0025

“Це не чай! Це аналізи!”

(с) Російський фільм про Ю. А. Гагаріна.

Сьогодні (15.01.2012), за 2 роки життя у Здолбунові, довелося мені з дружиною потрапити у Здолбунівську лікарню  (Центральна районна лікарня) щоб здати аналізи крові, в тому числі і на СНІД. За цей час я багато чув про то що справи в наших лікарнях не дуже, як і взагалі вся медицина по Україні. Тому я дуже не хотів туди йти, але треба. 

Отже, перше що треба зробити коли ви прийшли в лікарню це в касі оплатити аналіз.

Каса ОЩАДБАНКу знаходиться в дуже темному приміщенні, світла немає хоча лампи є. Все навколо віконця де сидить касир обклеєно різними довідками як можна оформити депозит, кредит, пенсію і т. п. Навіть розписано як заповнювати квитанції на комуналку і т. д. Звичайно є черга, в яку стоять люди, що як ми оплачують якісь медичні послуги, а також стоять люди що оплачують комуналку з купою квитанцій.  Навіть працівники лікарні. Завдяки всім їм черга просувається дуже повільно. А всі хто здають аналізи дуже нервують, бо їх приймають тільки до 10:00!

Коли наша черга майже підійшла ми вже почули, від жіночки у білому халаті, що всі хто стоїть по аналізи – йдуть без черги… Я вголос лише встиг сказати що треба було б повісити або приклеїти замість всієї макулатури що тут є, одну велику об’яву про аналізи. А ще можна приклеїти щось на кшталт “ОПЛАТА КОМУНАЛКИ – ТІЛЬКИ У МІСТІ”.

Добре, йдемо далі в аптеку, що теж знаходиться у приміщенні лікарні, і купуємо за свої гроші шприці.

Далі, підіймаємося на 3 поверх і ліворуч від сходів 2 двері №33 і №34 (якщо не помиляюсь), де здають аналізи крові у тому числі і на СНІД. Про то, що якщо у вас немає з собою ватки і ще щось там, і за це треба тоді дати 4 грн лікарю я не буду розписувати, всі мабуть про це знають. Розпишу приблизний діалог який відбувся у мене з жіночкою 40+ яка там працює.

– Добрий день! Можна здати вам аналіз крові на СНІД? – я з дитинства боюся уколів і лікарів з шприцами, тому трохи нервую.

– А на СНІД не можна. – коротко відповідає жіночка.

– А коли можна?

– Не знаю. – ще коротше відповідає лікар.

– А скажіть будь ласка коли тоді краще зайти узнати? – в розгубленості питаю я.

– Не знаю! – жіночка непохитна.

– Ну як ви не знаєте. Скажіть тоді хоча б у кого можна дізнатися? – я вже почав виходити з себе. Адже це якісь маразм.

– Не знаю, навідуйтеся.

Після цього я зрозумів, що розказувати їй про те що ми взагалі працюємо, і вихідний або відгул дуже важко зробити серед робочого тижня, просто щоб зайти і узнати у цього лікаря-бюрократа від якої, так би мовити, залежіть майже вся лікарня і стопориться весь процес… Ну і т. д.

Коротше я пішов ні з чим.

Отже, хто винний що така ситуація склалася, коли лікар не може адекватно пояснити що далі робити і на якого кроку переходити? Чому жіночці лікарю не дали цю інформацію про то як діяти, на випадок якщо немає можливості зробити аналізи на СНІД? Це питання риторичні. Я навіть не сподіваюся що їх вирішать в найближчі 3-5 років. Адже це система.

Я вважаю, що, нам як громадянам держави Україна, залишається тільки робити все щоб у бюрократів земля горіла під ногами. Треба їх задовбувати, за шкуру сала лити діставати всюди так щоб вони завжди знали хто вони є, чиїх батьків сини, чиєї країни громадяни і з яких кишень виділяються гроші на їх утримання. Бо ми не бидло дерев’яні колоди.

Я йшов пішки додому біля дитячого майданчика повз пам’ятника Степану Бандері, і думав коли все таки “БАНДЕРА ПРИЙДЕ – ПОРЯДОК НАВЕДЕ”?

Tags: , , , , , , , ,


Схожі статті:
 • Микола

  Ну от першу половину розумію і підтримую, а от закінчення не зовсім.ми всі чекаємо що ХТОСЬ прийде і щось зробить. Ні, треба самим ставати Бандерами, Мельниками, Хомичами і т.д бо справа не у прізвищі, а дійсно у бажанні зробити корисне для своєї землі. Медсестра не здогадується можливо про те що себе можна по іншому вести і яка б інформація була би корисна для її відвідувачів. Якби з ними провели неодноразово навчання, дали ці роздаткові матеріали, перевірили випадковими клієнтами і нездар вигнали би, то тоді справа покращилась би. Ну і зарплати відповідні вищі не завадять. біда в тому що ля лікарка сприймає свою роботу із СВОГО боку. прийшла-відпрацювала-пішла, а не зі сторони клієнта. Теж саме стосується і оплати всіх послуг через банк.

 • Dimaks

  Та просто вони всі в лікарнях сидять на державних роботах, з малою зп(що ще точно не відомо) і вважають що раз мала зп, то вони нічого нікому не винні. То чого ти туди йшла робити? Шоб до людей гиркати і чай пити за тріпанням язиком? І більше всього бісить, що будь-яка санітарка ставить себе вище головного лікаря! І ти не в праві навіть заговорити до неї. Да, робота не найприємніша і не найоплачуваніша, але хіба тебе хто заставляв туди йти, не подобається – на всі чотири, але ж ні, буде сидіти в лікарні, нічого не робити і жалітись як фігово в нашій країні робити в лікарні, які неьлагодарні пацієнти. І поки не забув: поки не дасиш шоколадку чи ще що, не здвинеться з місця. Знаю, не всі такі, але сам з таким стикнувся і дуже накипіло!

 • Olga

  У меня в поликлинике было так: с вечера берешь направление на сдачу анализов, потом на следующее утро приходишь не свет не зоря, чтобы взять талончики на сдачу анализов, которые заканчиваются моментально. Не успел – приходи завтра. Рядом с кабинетом сдачи анализов стоит небольшой аптечный ларёк, в котором можно купить пробирки, баночки и др для анализов и за одно нужно оплатить сам этот анализ! И так было много лет подряд. Правда я была в последний раз месяца 3 назад, то уже не надо брать ни талоны, ни платить за сдачу урины и общего анализа крови. Я очень удивилась и обрадовалась, но для сдачи крови уже с вены надо заплатить. Да и если у тебя с собой нет ватки, спирта и шприца, то можешь заплатить в кабинете или спуститься купить в аптечном киоске.

 • підтримую Миколу!
  чому надіятись на когось – чому не піти вияснити це питання до головного по поліклініці, хто там, головна медсестра чи як її там? якщо вона теж не знає – написати вище та все-таки добитись свого та дізнатись хто знає…
  лікарня – всі погані, міліція погані, влада – погані, а я скажу, що ми з Вами ще гірші!, тому що не досягаємо свого і йдемо з опущеними руками, надіючись на славних героїв минулого чи на уявних героїв майбутнього… пора самим ставати героями!

 • Олександр

  Справа вирішабельна. Варто написати запит головному лікарю того медзакладу і зареєструвати у приймальні, а копію зареєструвати в Рівненському управлінні охорони здоров’я, ну якщо геть ліньки ходити писати , то дзвоніть:

  Управління охорони здоров’я Рівненської обласної державної адміністрації поштова адреса:

  33028
  м. Рівне,
  вул. 16 Липня, 38,
  тел./факс. 22-50-34

  Гаряча лінія УОЗ РОДА: 0362 43 05 04
  Урядова “гаряча лінія”: 0-800-507-309

  Працює з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 21:00 години, в суботу з 8:00 до 19:00 години. Неділя та святкові дні – вихідні.
  Дзвінки зі стаціонарних телефонів у межах України безкоштовні, за дзвінки з мобільних телефонів абоненти самостійно сплачують відповідно до тарифів оператора мобільного зв’язку.

  Лікарів як і всіх чиновників потрібно виховувати, перевірено – допомагає!

 • Наталія

  Мене здивувала розповідь про здачу аналізів на ВІЛ, наскільки я знаю, в районній лікарні на 1 поверсі в КІЗ кабінеті можна отримати консультування і здати аналізи на ВІЛ. Інше питання, що Вам відповіли. Якщо хочете, то можете переїхати в Рівне і здати на ВІЛ в центрі СНІДу, що знаходиться за адресою вул.Жоліо Кюрі ( бувший онкодиспансер) з 9 до 17 години, кожен день, окрім вихідних і головне-цей аналіз -БЕЗКОШТОВНИЙ!

  • Сьогодні (13.02.2013) заходили ми в цей кабінет на першому поверсі, жінка сказала що як би у неї можна, але краще йдіть на другий поверх. Помітили що у неї там ніяких інструментів, препаратів і т.п. для аналізів немає. Схоже що вона тільки дає консультації…

 • Сьогодні (13.02.2013), з другого заходу, потрапили в цей кабінет. Приймала молода жіночка лікар, поводила себе дуже чемно, професійно. Гроші не вимагала. У мене з’явилася надія що нове покоління нерадянських лікарів не таке вже погано, як кажуть.

© 2012-2017 Дмитро Хомицький. Усі права захищені.