Здолбунівська лікарня і аналізи крові

Автор: Дмитро Хомицький. Рубрика: Новини.

0025

“Це не чай! Це аналізи!”

(с) Російський фільм про Ю. А. Гагаріна.

Сьогодні (15.01.2012), за 2 роки життя у Здолбунові, довелося мені з дружиною потрапити у Здолбунівську лікарню  (Центральна районна лікарня) щоб здати аналізи крові, в тому числі і на СНІД. За цей час я багато чув про то що справи в наших лікарнях не дуже, як і взагалі вся медицина по Україні. Тому я дуже не хотів туди йти, але треба. 

Отже, перше що треба зробити коли ви прийшли в лікарню це в касі оплатити аналіз.

Каса ОЩАДБАНКу знаходиться в дуже темному приміщенні, світла немає хоча лампи є. Все навколо віконця де сидить касир обклеєно різними довідками як можна оформити депозит, кредит, пенсію і т. п. Навіть розписано як заповнювати квитанції на комуналку і т. д. Звичайно є черга, в яку стоять люди, що як ми оплачують якісь медичні послуги, а також стоять люди що оплачують комуналку з купою квитанцій.  Навіть працівники лікарні. Завдяки всім їм черга просувається дуже повільно. А всі хто здають аналізи дуже нервують, бо їх приймають тільки до 10:00!

Коли наша черга майже підійшла ми вже почули, від жіночки у білому халаті, що всі хто стоїть по аналізи – йдуть без черги… Я вголос лише встиг сказати що треба було б повісити або приклеїти замість всієї макулатури що тут є, одну велику об’яву про аналізи. А ще можна приклеїти щось на кшталт “ОПЛАТА КОМУНАЛКИ – ТІЛЬКИ У МІСТІ”.

Добре, йдемо далі в аптеку, що теж знаходиться у приміщенні лікарні, і купуємо за свої гроші шприці.

Далі, підіймаємося на 3 поверх і ліворуч від сходів 2 двері №33 і №34 (якщо не помиляюсь), де здають аналізи крові у тому числі і на СНІД. Про то, що якщо у вас немає з собою ватки і ще щось там, і за це треба тоді дати 4 грн лікарю я не буду розписувати, всі мабуть про це знають. Розпишу приблизний діалог який відбувся у мене з жіночкою 40+ яка там працює.

– Добрий день! Можна здати вам аналіз крові на СНІД? – я з дитинства боюся уколів і лікарів з шприцами, тому трохи нервую.

– А на СНІД не можна. – коротко відповідає жіночка.

– А коли можна?

– Не знаю. – ще коротше відповідає лікар.

– А скажіть будь ласка коли тоді краще зайти узнати? – в розгубленості питаю я.

– Не знаю! – жіночка непохитна.

– Ну як ви не знаєте. Скажіть тоді хоча б у кого можна дізнатися? – я вже почав виходити з себе. Адже це якісь маразм.

– Не знаю, навідуйтеся.

Після цього я зрозумів, що розказувати їй про те що ми взагалі працюємо, і вихідний або відгул дуже важко зробити серед робочого тижня, просто щоб зайти і узнати у цього лікаря-бюрократа від якої, так би мовити, залежіть майже вся лікарня і стопориться весь процес… Ну і т. д.

Коротше я пішов ні з чим.

Отже, хто винний що така ситуація склалася, коли лікар не може адекватно пояснити що далі робити і на якого кроку переходити? Чому жіночці лікарю не дали цю інформацію про то як діяти, на випадок якщо немає можливості зробити аналізи на СНІД? Це питання риторичні. Я навіть не сподіваюся що їх вирішать в найближчі 3-5 років. Адже це система.

Я вважаю, що, нам як громадянам держави Україна, залишається тільки робити все щоб у бюрократів земля горіла під ногами. Треба їх задовбувати, за шкуру сала лити діставати всюди так щоб вони завжди знали хто вони є, чиїх батьків сини, чиєї країни громадяни і з яких кишень виділяються гроші на їх утримання. Бо ми не бидло дерев’яні колоди.

Я йшов пішки додому біля дитячого майданчика повз пам’ятника Степану Бандері, і думав коли все таки “БАНДЕРА ПРИЙДЕ – ПОРЯДОК НАВЕДЕ”?

Tags: , , , , , , , ,


Схожі статті:
© 2012-2017 Дмитро Хомицький. Усі права захищені.