Як я спостерігав за виборами 2012 у Богдашеві

Автор: Дмитро Хомицький. Рубрика: Новини.

Як я спостерігав за виборами 2012 у БогдашевіВчора, 28 жовтня 2012 у день виборів я був спостерігачем від ВО Свобода на ДВК 560361 (одномандатний виборчий округ №154) у селі Богдашів, Здолбунівський р-н, Рівненська область.

Я був єдиним спостерігачем  від націоналістів, тому моя місія полягала в тому щоб захистити голоси ВО Свобода на виборах у Верховну Раду України. Для мене це був цікавий досвід у житті, трохи вражень на хвилі виборів 2012, тому я із задоволенням погодився брати участь. 

До речі, у здолбунівських спостерігачів від ВО Свобода середній вік – 28-30 років!

Розкажу, що було цікавого.

Прибув на дільницю, я із запізненням, десь близько 10 години. Голосування вже було в розпалі. Я спокійно зареєструвався спостерігачем і став роздивлятися навколо.

Склад дільничній комісії вражав – 90% жінки. Спостерігачів було приблизно така сама кількість. Більшість як я зрозумів від опозиції. Приміщення дільниці – зал урочистих подій, 60 кв. м.

Голосування проходило спокійно, зранку бабусі і дідусі поспішали віддати свої голоси. Спостерігачі уважно рахували кількість вкинутих бюлетенів. А я зайняв місце біля кабінок для голосування.

Так вийшло що перед кабінками була дуже велика сходинка, яку не всі люди похилого віку могли подолати, тому я взяв на себе місію допомагати їм добратися до місця за ширмою.

Було багато смішних випадків.

Молодь, яка голосує вперше, весело вітали гучними оплесками.

Прийшла бабуся і на питання “Яка у вас вулиця”, відповіла що фіг його знає, десь, ось там, як йти… Але, по паспорту розібралися.

Чоловік зайшов в кабінку, а потім вийшов і попросив окуляри, ми знайшли йому якісь, на диво вони підійшли і він віддав свої голоси.

До речі, декілька разів вимикалося і вмикалося світло, прийшлося відключити один обігрівач. Але холодніше не стало, чим ближче було до підрахунку голосів тім становилося жаркіше.

Зайшла бабуся і вітає всіх “Слава Україні”, з дальнього кута я їй відповідаю “Героям Слава!”, весь ДВК згадав що є спостерігачі від Свободи:)

Обід у мене був спартанський-терористичний – 2 снікерси. Повноцінно обідати в алкомаркеті серед п’яних виборців, у мене не було бажання.

Кожні 4 години я оповіщав, про кількість тих хто проголосував, штаб партії, а також на прохання Тетяни Юрчук редакцію ОГО.

Після обіду вже напруга спала, народ підтягувався дуже повільно, я вже дуже втомився і чекав закриття. Яке відбулося рівно о 20:00.

Підрахунок голосів проходив у стилі жіночого запеклого базару. Але розібралися і порахували.

Мажоритарка:

  1. Королюк (Батьківщина) – 38%
  2. Корилкевич (ПР?) – 22%
  3. Тимощук (УДАР) – 16%.

Партії:

  1. Батьківщина – 34%,
  2. ВО Свобода – 23%,
  3. УДАР – 17%,
  4. ПР – 12%,
  5. КПУ – 4%.

Перемога опозиції! Слава Україні!

Додому добрався десь 2:30. Але результати дуже радували, а також екзіт-поли про які мені повідомили у штабі.

П.С.

Результати екзит-полів.

Вибори 2012 - exit-pol партії

Tags: ,


Схожі статті:
© 2012-2017 Дмитро Хомицький. Усі права захищені.