Warning: Declaration of WarpMenuWalker::start_el(&$output, $item, $depth, $args) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = NULL, $id = 0) in /home/gbrtiras/svitodar.org/www/wp-content/themes/yoo_subway_wp/warp/systems/wordpress/helpers/system.php on line 556
Власники здолбунівських інтернет-ЗМІ про 2013 рік | Дмитро Хомицький


Власники здолбунівських інтернет-ЗМІ про 2013 рік

Автор: Дмитро Хомицький. Рубрика: Інтернет.

Власники здолбунівських інтернет-ЗМІ про 2013 рік

В рамках підсумків 2013 року, я вирішив дізнатися думки власників найпотужніших інтернет-ЗМІ Здолбунівщини, про те як змінився здолбунівський інтернет за рік

Ось, які були запитання:

1. Якими були основні тенденції та ключові події року в Здолбунівському сегменті інтернет?

2. Як вплинула на Здолбунівський інтернет загальна політико-економічна ситуація в Україні?

3. Чи вплинув Здолбунівський інтернет на громаду у 2013 році?

4. Чим здивував Вас здолбунівський Інтернет у 2013 році?

5. Який ваш прогноз, як зміниться здолбунівський Інтернет у 2014 році?

Ярослав Возницький, засновник Zdolbuniv.com

Ярослав Возницький

1. Ну слово “тенденції” до Здолбунівського інтернету вживати взагалі важко, оскільки наш маленький сегмент “всесвітньої павутини” настільки нестабільний та рухливий, що важко простежити навіть будь-яку логічну систему сталого розвитку того чи іншого проекту, а якщо ж брати загалом — то тут взагалі ніяких тенденцій я не бачу. Нові вартісні сайти фактично не з’являються, більшість блогерів ведуть себе доволі таки аморфно, а їх кількість для багатотисячного району є просто таки мізерною. Про морально та фізично застарілі сайти владних структур та освітніх закладів навіть говорити зайве.

Щодо ключових подій, то я хочу виділити досягнення хорошої відвідуваності сайтом zdolbunivcity.net, створення та запуск мого проекту zdolbuniv.com, який по відвідуваності теж не пасе задніх, а також відкриття сайту zdolbuniv.rv.ua, який, за правильного підходу та вдалого промо, може розміститись як мінімум у трійці відвідуваних проектів Здолбунова та району.

2. Економічна складова жодним чином не вплинула – наразі утримувати сайт набагато легше ніж років 5 тому. Політична ситуація вплинула лише на те, що з’явився «сайт-вітання із 90-х» нової провладної газети. Ну і ще, звісно, стало більш зрозуміло хто дуже акуратно пливе проти течії, при цьому не надто впевнено і конкретно висловлюючи свою позицію, а хто відверто і впевнено намагається проти цієї “течії” гребти.

3. На левову частину нашої громади може вплинути лише ток-шоу на телевізійних каналах. Частка людей, що є активними користувачами інтернету у Здолбунові (у районі все ще гірше) досі не достатня для можливості формування певної громадської думки за допомогою сучасних засобів комунікацій. Але навіть якщо “інтернетизовано” буде 100% населення міста, більшість із них використовуватимуть мережу лише для “пошуку котиків” в “однокласниках”. Тому про вплив Здолбунівського інтернету на громаду говорити ще дуже і дуже рано. Спершу потрібно змінитися самій громаді.

4. Напевно, найкоротша відповідь — нічим. Він швидше розчарував. Наразі наш сегмент інтернету не встигає за світом.

5. Не забуваймо, що в 2014-у році в Україні проходитимуть місцеві вибори. З цим і будуть пов’язані всі зміни. Не виключаю, що з’являться нові сайти “заточені” під кандидатів чи політсили. Окрім того всі провідні ресурси нашого району так чи інакше братимуть участь у цих перегонах. Деякі із ресурсів, на мою думку, вже протягом року працюють саме на дату 26 жовтня…

Микола Орлов, засновник Здолбунів City

Микола Орлов1. Основна і  дуже важлива подія те що з’явилось стійке поняття «Здолбунівські інтернет користувачі» яких можна ідентифікувати, визначити основних блогерів, дописувачів і коментаторів. І протягом усього 2013 року ця присутність у інтернеті лише зростала. Тому підтвердження 4 сайти, які позиціонують себе як інформаційні чи мають приналежність до ЗМІ, щоправда 2 з них оновлюються лише паралельно з виходом друкованого варіанту  однойменних газет.  Оцінювати ці сайти я не буду, тому що один із них це Здолбунів CITY, засновником якого є громадська організація, яку я очолюю. Відзначу прогрес у соціальних мережах, де користувачі не лише спілкуються, а й активно проводять час у спільнотах. Основні здолбунівські спільноти якраз і гуртуються навколо інформаційних здолбунівських сайтів.

Є окремий сегмент – це сайти влади. Їх спільний величезний мінус – це те, що вони розповідають про те, що робить влада (провели засідання, колегію, нараду, комісію…) але не пишуть який толк від цього людям. Тому окрім рішень влади – решта це нецікава інформація. До того ж не має можливості її коментування, бо влада знає які коментарі вона буде читати про себе на своєму ж сайті.

Серед сайтів які переглядаю, це сайти Здолбунівського відділу освіти. Там хоч і безкоштовний хостінг і простенький шаблон та дуже цільова, правильно підібрана інформація для освітян. Тобто сайт корисний і відповідає самій суті сайту відділу освіти. Значно більші можливості вбачаю у сайті Здолбунівської центральної бібліотеки. Поки що там видно заходи, доволі одноманітні, які проводить бібліотека. А якби зробити анонси книги, а якби ширший анонс книги, за мотивами якої знятий фільм, то не виключаю що за цими позиціями бібліотечний сайт  міг би серйозно піднятись в позиціях при індексації. Вбачаю в тому величезну користь-популяризація книги і бачу відвідувачів-тих хто у пошуці шукає щоб переглянути. Зацікавившись описом такий відвідувач зможе не лише фільм переглянути, а й забажати книгу в бібліотеці прочитати.

Постійно продукує новини гуманітарна гімназія та залізничний ліцей. Завів свій акаунт у соцмережах навіть начальник Здолбунівської міліції, проте поки що там лише офіційна інформація. Він буде користуватись популярність якщо там піде живе спілкування. Інші керівники районного рівня або не представленні в Інтернеті або активно звідти… втікають. Ні фото ні інформації про себе там не залишають.

Вперше у Здолбунові були проведені широкомасштабні навчання, які продовжились і в Острозі, Рівному  у яких прийняли участь і здолбунівські автори, була утворена група в ВК громадських журналістів. Частина із них активно дописує як на існуючі здолбунівські платформи так і завели свої сторінки. Завдяки цьому, наприклад події мізоцького краю тепер мають регулярне висвітлення в Інтернеті. Також регулярні новини маємо із Здовбиці і Урвенни, Глинська.

Тенденції… Варто глянути попередні матеріали Дмитра Світодара в яких він аналізує блогосферу Здолбунівщини, оцінює показники інформаційно ЗМІшних сайтів краю і побачити ці тенденції. Я очікую збільшення активності здолбунівчан в мережі, позитивну динаміку читачів, коментаторів. Особливо приємно, що серед авторів і коментаторів є наші громадяни, які нині проживають за кордоном і активно цікавляться подіями у рідному місті. Значно посилиться у 2014 році політична тематика в матеріалах та рекламі. В наших краях тональність спілкування буде радикалізуватись, оскільки представлені політичні сили у місцевій владі та політичні настрої здолбунівчан кардинально протилежні. Посилиться тиск зі сторони влади на незалежних авторів та збільшиться кількість штучно створених мереж спілкування, сайтів чи блогів під вибори 2015.

2. Загострення ситуації в Україні наприкінці року особливо не позначилась на Здолбунівському Інтернеті. Кардинально нічого не змінилось, тобто жоден сайт не закрився чи не відкрився через це. А от тематика матеріалів певний час була із загальнонаціональним присмаком. Збільшилась кількість переглядів і коментування матеріалів на тематику ЄС та подій в країні. Проте рівень дискусії в т.ч в Skype-чаті Здолбунова говорить лише про здатність людей висловлюватись. А не сприймати аргументи одне одного.

3. Здолбунівський інтернет вплинув на громаду, однозначно. І лідером у цьому є сайт громадської організації “ЗЕОН” http://zdolbunivcity.net/. Та кількість досліджень і розслідувань, які опубліковані на ньому призвели до появи резонансних справ які мали свої наслідки. Від поновлення водостічних труб, ремонтування доріг, витягування собак із пастки, розшуку речей, тварин, людей і до затримання порушників правил благоустрою, звільнення порушників законів і відкриття адміністративних та кримінальних справ.

В Інтернеті утворилась група волонтерів Здолбунівщини, які провели декілька акції із очистки фасадів Здолбунова від паперових оголошень і реклами і ці фасади і досі стоять чистими. Інтернет став дієвим місцем комунікацій які переносяться на реальність. Наприклад, до дня Івана Купали оголошення про акцію на міському гідропарку було розміщено у групі VK, а в реалі на нього відгукнулось близько 80 чоловік і перфоменс біля води пройшов на «ура». Тому однозначно Інтернет вплинув на членів здолбунівської спільноти у її реальному житті.

Дуже хочеться, щоб тенденція хотіти прочитати про резонансну річ, переросла у бажання допомагати позбуватись несправедливості повсякчас і всюди, щоб повідомлення, які надходять до нас на електронну пошту «Допоможіть розібратись із такою то проблемою» відтепер звучали «Я готовий протистояти примусовій передплаті газети, незаконній здачі коштів, розбазарюванню землі тощо, а ви допоможіть мені щоб про це дізнались інші». Тут переляку і егоїзму ще багато.

Мало хто має сміливість визнати себе боягузом, безхребетним і безграмотним овочем-кріпаком. Я не боюсь одним показати приклад як потрібно діяти, а іншим дати суспільний діагноз. Тому часто герої моїх публікації вважають, що саме я добився їх покарання, звільнення, засудження. Вони ні на йоту не можуть самі собі зізнатись у тому, що це вони суміщають посади, вони беруть хабарі, вони гектарами дають і беруть землю для себе і своїх рідних, вони підписують липові накладні за якими втрачаються сотні тисяч наших грошей.

З нашого сайту починають свій день комунальні підприємства і влада, нам пишуть відповіді про те як ліквідовані ті проблеми, які зазначені у публікаціях. Прогрес дієвості сайту у 2013 році просто неймовірний, але на досягнутому ніхто зупинятись не збирається.

Tags: , ,


Схожі статті:

© 2012-2017 Дмитро Хомицький. Усі права захищені.