Відвідав семінар-тренінг по громадській журналістиці

Автор: Дмитро Хомицький. Рубрика: Новини.

По персональному запрошенню Миколи Орлова сьогодні (29.09.2012) відвідав семінар-тренінг “Громадська журналістика та відповідальні соціальні медіа“, якій відбувся у селі Здовбиця, в ресторані Левада.

Як було зазначено у програмі тренінгу, відомі особистості рівненської журналістики та активісти  НГО “ЗЕОН” розкажуть:

  • що таке класна новина і як нею поділитись з іншими першим;
  • як писати до газети, щоб вас опублікували;
  • як стати громадським кореспондентом;
  • хто і як проводить журналістські розслідування;
  • як створити власний сайт чи блог в Інтернеті і стати кращим блогером регіону.

Мені було дуже цікаво узнати про такі речі і таким чином підвищити свою майстерність в цьому напрямку, адже це трохи перетинається з моєю роботою і хобі. 

Отже розкажу як все було.

В 9:00 я сів в маршрутку і поїхав в Здовбицю. Чесно кажучи, за 2 роки мого життя в Здолбунові, я там жодного разу не був, тільки проїздом. Тому добратися вдалося не одразу. Напередодні я передивився карти в Google Earth і коли їхав в маршрутці намагався узнати велику школу і напроти неї цей ресторан Левада. Але маршрутка проїхала мимо і потім вже коли я спитав водія, коли же буде школа, він сказав що вже проїхали, залишайся, зара назад будемо їхати і я покажу. Добре що кінцева зупинка була недалеко. Коли там стояли, водій, щоб якось вбити тишу, спитав у мене за кого я буду голосувати на виборах. Я сказав що за “Свободу”. Водій не здивувався, і потім ще довго розказував свої думки з приводу виборів і важкого життя маршрутчика.

В 9:45 я вже був на місці. В цей час відбувалась реєстрація. Я отримав блокнот і ручку ЗЕОН, сів на своє місце і почав передивлятися учасників. Так вийшло, що більшість відвідувачів складали дівчата. Майже 2/3.

Микола ОрловО 10 годині початок. Микола Орлов починає захід і розказує чому саме громадська журналістика. Після цього перейшли до знайомства, кожен учасник розказав хто він і для чого прийшов на тренінг. Я сказав, що цікавлюся журналістикою в поєднанні  з блогерством. Адже у мене є свій сайт і я веду на ньому свій блог;)

В 10:30 почалося саме цікаве.  Микола Орлов розказує що таке “Громадська організація”, розказує про свій досвід, досвід польських і американських громадських організацій під час своєї подорожі в США.

Сергій ШтурхецькийПотім, після перерви, завідувач кафедри документознавства та інформаційної діяльності НУ «Острозька Академія», Сергій Штурхецький розказав нам “як зробити цікаву новину”. Мені дуже сподобалася його подача матеріалу, інтерактив і залучення учасників в обговорення прикладів. Дуже позитивна людина.

В 13:00 у нас була перерва на обід. Всіх учасників запросили в залу, де нам подали перші і другі страви: борщ, салат і плов з кручениками. Мені було дуже приємно в компанії трьох дівчат їсти і розказувати чим я займаюсь, про свої сайти і приклади що з цього тренінгу будуть в нагоді. Навіть встиг їм розказати як я познайомився з Миколою Орловим, і активістами ЗЕОНу.

Потім посиділи на свіжому повітрі, адже погода було дуже гарна і сонячна. Я навіть встиг підслухати смішні ситуації наших доповідачів під час їх мандрівок за кордоном.

Володимир ТорбічОтже, о 14 годині, Володимир Торбіч почав свою розповідь, в двох словах, що таке журналістські розслідування. Це був мабуть самий цікавий майстер-клас розповідь, на власних прикладах і залученням учасників заходу. Я навіть встиг прийняти участь у грі: дається якась тема, і дві людини, одна розказує про неї щось тільки погане, інша щось тільки добре. Ну мені випало розказувати позитивне про ніж, погане про міліціонера і погане про дельфіна. Було дуже весело:)

Дмитро Світодар на семінарі-тренінгу “Громадська журналістика та відповідальні соціальні медіа“

Фінальна доповідь почалася о 16 годині, Дядько Пол (Олександр Поліщук) розказав нам що таке Блогосфера і як стати кращим блогером Рівненщини:) Хоча більшість речей про які він розказував я вже знав на практиці, але мені було дуже цікаво дізнатись теорію, адже коли ми в університеті проходили курс знайомства з Інтернетом, про блоги ще мало хто знав і про них не писали семінари:) Дуже цікавий досвід людини яка перетворилася із звичайної людини що веде блог у відомого журналіста.

Дмитро Світодар на семінарі-тренінгу “Громадська журналістика та відповідальні соціальні медіа“

Отже, в 17.30 тренінг підійшов до свого кінця. Які мої висновки? Я вважаю що громадським організаціям підсилу змінити життя свого міста, району або села, треба тільки знати методи і напрямки як це робити.

Більше про семінар-тренінг “Громадська журналістика та відповідальні соціальні медіа” читайте на сайті Здолбунів CITY.

Відвідав семінар-тренінг по громадській журналістиці

Tags: ,


Схожі статті:
© 2012-2017 Дмитро Хомицький. Усі права захищені.