Топ 10 речей, які ненавидить кожен SEO-консультант

Автор: Дмитро Хомицький. Рубрика: SEO.

Топ 10 речей, які ненавидить кожен SEO-консультантПереклад статті одного з кращих SEO-стратегів Норвегії Trond Lyngbø, яка називається «10 Things Most SEO Consultants Hate».

Я давно планував написати схожу статтю і навіть склав вже перші 5 пунктів, але цей норвежець мене випередив. Мабуть потім напишу чисто українські відмінності;)

Отже, привожу повний переклад його статті. 

Працюючи SEO-консультантом більше 10 років, я склав список з 10 найбільш ненависних речей, пов’язаних з пошуковим просуванням. Думаю, що ви вже неодноразово обговорювали ці або схожі питання з колегами. Але, мабуть, я буду першим, хто склав список речей, до яких вдаються деякі SEO-спеціалісти, щоб задовольнити вимоги своїх клієнтів.

1. Погоня за швидкими результатами!

У більшості випадків наші клієнти є власниками бізнесу і хочуть отримати швидкі результати від пошукового просування. Хоча вони і розуміють всю складність даного процесу і усвідомлюють всі його переваги, багато з них чекають швидких результатів.

Мої клієнти оцінюють результат за квартальними або річними результатами. І хоча моє особисте переконання, засноване на фактах, показує, що вони зможуть отримати подвійну вигоду від природнього SEO при довгостроковому підході і роботі від 24 до 36 місяців, я досить часто стикаюся з опором з їхнього боку.

Часто я отримую листи від клієнтів електронною поштою ще до наших зустрічей. Вони розбивають нашу мету щодо залучення природного трафіку на 12 місяців, надсилають «привабливі» графіки і в кінцевому підсумку, на жаль, усвідомлюють, що отримується трафік навіть близько не підійшов до тієї відмітки, яку вони запланували на початку наших переговорів.

Клієнти повинні розуміти, що природний пошук є дуже важливим процесом, який не терпить поспішних дій. Швидкий результат може принести швидку вигоду, але не слід думати, що вам вдасться зберегти його на тривалий період.

2. «Але мої конкуренти дійсно використовують …»

Одним з найскладніших питань, заданих мені коли-небудь, є наступний: «Але мої конкуренти використовують _____, чому ж я не можу?». Так, багато веб-майстрів і «сеошників» ігнорують рекомендації Google і знаходять вразливості в алгоритмах даного пошукового «гіганта». Вони займаються «чорними» методами просування, і іноді у них виходить обійти конкурентів.

Будучи SEO-консультантом, я часто засмучуюсь, коли чую чергові (невиконувані) нескінченно райдужні обіцянки і страхітливі попередження від Google для застереження веб-майстрів про подібну практику.

У Норвегії проживає 5 млн людей. Кількість, звичайно, не дуже велика, але займаючись розробкою SEO-стратегії для одного з найбільших сайтів з величезним трафіком в країні, я не розумію, чому у Google немає ніяких ефективних способів боротьби з хитрощами, використовуваними в пошуковому ранжуванні. Особисто я вважаю, що Google не вміє фільтрувати контент низької якості в Норвегії. Навіть коли я надсилаю звіт про низькоякісні сайти, нічого не відбувається.

Іноді мені навіть шкода моїх клієнтів. Їхні конкуренти використовують різні хитрощі роками, не будучи покараними або зупиненими пошуковою системою за подібні дії. Вони заробляють величезні гроші завдяки тим чи іншим шахрайським діям. З іншого боку, мої клієнти практикують етичне і «біле» пошукове просування, використовуючи кращі ідеї і беручи до уваги рекомендації Google з метою обійти низькоякісні сайти. Однак багатьом SEO-консультантам такий підхід складно зрозуміти.

3. Ох вже ці «погодинні ставки»!

Отже, мені належить зайнятися розробкою проекту з SEO-консультування. Я представляюся, описую свої пропозиції … і через кілька днів або тижнів мої потенційні клієнти починають скаржитися, що моя погодинна ставка дуже велика. Їм подобаються мої пропозиції, але вони хочуть платити менше, кажучи, що мої конкуренти зроблять цю ж роботу дешевше.

Так, це правда. Вони можуть. Тому що вони використовують інший підхід і ставлення. Однак хіба клієнти не будуть раді побачити суми, які я зможу додати до їх бажаного результату? Як швидко я зможу досягти їх фінансової мети? Як ефективно я можу зробити їх бізнес-діяльність ще успішніше?

Пам’ятайте, хороший SEO-консультант – це не просто технічний фахівець, а ще й чудовий аналітик. Маючи доступ до важливої ​​інформації, він може допомогти задовольнити потреби вашого бізнесу, направляючи його в потрібну сторону. Тому немає сенсу оцінювати «погодинні ставки», хоча ми постійно звертаємо на них увагу.

4. Успішне SEO-просування не компенсує погану якість продукції

Звичайно, SEO-просування може багато чого, але не все. Хоча й багатообіцяючі гасла на кожному кроці говорять інакше, це дійсно так. Якщо ваша продукція, послуга чи турбота про покупця посередні або просто не «приголомшливі», це слід усунути ще до того, як ви звернетеся до SEO-консультанта з метою залучення трафіку.

SEO може збільшити результати вашої підприємницької діяльності. Якщо ви маєте хорошу пропозицію, яка буде цікава споживачам, пошукове просування допоможе вам розвивати ваш бізнес і залучати нових людей, приносячи до того ж гарний прибуток.

5. Частіше говоріть «Ні»!

Мені б коштувало самому слідувати цій раді! Іноді я відчуваю себе недобре, коли потенційний клієнт призначає мені зустріч. Можливо, він хоче поміняти чергове агентство втретє за два роки. Або ж він не задоволений своїм нинішнім «сеошником» і тому шукає йому заміну.

Я часто помічаю, що такі клієнти дратівливі, засмучені, а головне – з ними просто неможливо працювати. Будь-яка дрібниця впливає на їх поведінку і ставлення до SEO-фахівця. Вистачить однієї безсонної ночі, поганого результату за останній квартал, негативного спілкування з «босом», щоб вони імпульсивно прийшли до поспішних рішень, почали критикувати ваші судження і звинувачувати в усьому кого завгодно, тільки не себе.

Мені, як консультанту, не подобаються подібні ситуації. Таке ставлення клієнта може знизити вашу мотивацію і привести в розгубленість. Такі взаємини слід негайно припинити. Скажіть «ні», коли ви бачите, що відбувається щось подібне. Кричіть «стоп», якщо ваш клієнт веде себе подібним чином.

Так, ви втратите прибуток, але ваше рішення буде правильним. Робота з «енергетичними вампірами» в якості клієнтів може негативно відбитися на всій вашої діяльності.

6. Лічильники відвідувань.

Люди люблять «лічильники відвідувань». Хоча я не впевнений, що це відповідне слово для опису їх уподобань. Але багато клієнтів все ще роблять наголос на кількості переглядів, пошуковому ранжуванні та інших низькоякісних ключових показниках ефективності (KPI).

Однак вони не дають можливості правильно відобразити успішність вашого бізнесу. Вам потрібно зосередитися на правильних і дієвих ключових показниках ефективності, які насправді можуть принести бажаний прибуток. Саме вони вам потрібні для вдосконалення вашої стратегії SEO-просування.

В очах моїх клієнтів ранжування – вінець всього. Але SEO-консультанти розуміють, що розміщення сайту в пошукових результатах Google – це лише ще одна сходинка на шляху до успіху бізнесу клієнта. Без досягнення допустимого показника ефективності, збільшення продажів і отримання в результаті більшого прибутку перше місце в пошукових результатах Google не має ніякого значення.

7. SEO-просування все ще вводить в оману

Деякі підприємці наївно вірять у те, що SEO може все змінити і чарівним чином принести результати. Тому вони відкладають спілкування з «сеошником» доти, поки не буде вирішено питання із створенням їх сайту.

На жаль, цей невдало спланований і оформлений сайт буде генерувати слабкі результати, його оптимізація буде вельми витратною. Куди краще залучити SEO-фахівця ще на стадії планування, щоб всі аспекти вашого комерційного сайту працювали гармонійно і злагоджено для досягнення бажаних результатів.

8. IT-консультанти все вирішать!

Мене все ще дивує те, що мої рідні завжди дзвонять мені, коли у них виникають проблеми з принтером, комп’ютером, мобільним телефоном, сканером і т.д., тільки тому що я – «IT-консультант». Іноді вони навіть телефонують, якщо у них проблеми з телевізором, кабелем або супутниковою тарілкою!

На роботі так само. Клієнти не бачать різниці між веб-дизайнером, веб-розробником, експертом з платних послуг пошукових систем або SEO-консультантом. Вони вважають, що якщо ти IT-менеджер, ти повинен вміти полагодити все, що пов’язано з електрикою. Але це далеко не так!

9. «Контент – це просто».

Вибачте, але це теж не так. Якщо тільки вам потрібно просто заповнити текстами з ключовими словами порожні місця на сайті.

Проходить час, і я знову чую, що клієнти самі можуть впоратися з контентом. Я вже давно не радію, коли чую, що у них є «хороший копірайтер або штатний автор». Ці автори досить рідко мають хороше розуміння SEO-просування, якщо мають взагалі.

Щоразу, покладаючись на цих «експертів», я розчарувався, а потім змушений вчити їх з самих азів. Звісно, що це негативно позначилося на моєму бюджеті і часу, який краще було б приділити іншим завданням з SEO-просування.

10. Плата за посилання

Коли під час обговорення стратегії SEO-просування клієнт зачіпає створення посилань, виникає питання про їх купівлю. Після нових оновлень Penguin страшно навіть чути, що клієнти вирішуються на покупку посилань у тих, хто пропонує угоди по «платі за посилання».

Це досить ризиковано, тому я завжди відхиляю подібні пропозиції від клієнтів. Але деякі все ж вибирають тіньові або «чорні» способи створення посилань, а потім звинувачують SEO-консультантів, коли їх підприємницька діяльність йде на спад.

Пам’ятайте про це, мої друзі. Я впевнений, що ви не раз стикалися з подібними ситуаціями у своїй роботі. Тому сміливо діліться своїм досвідом зі мною і колегами. Ми обговоримо виниклі проблеми і знайдемо способи їх вирішення.

А які ненависні речі можете назвати ви у вашій роботі SEO-фахівця?

Російський переклад: FreshIT


Схожі статті:
© 2012-2017 Дмитро Хомицький. Усі права захищені.