Перша вакцинація препаратом Пентаксім

Автор: Дмитро Хомицький. Рубрика: Новини.

Перша вакцинація препаратом Пентаксім (ілюстративне фото)

14 жовтня 2013, ми своєї доньці Боженці, у дитячому відділенні Здобунівської центральної районної лікарні, зробили перше щеплення для профілактики дифтерії та правця, кашлюка, поліомієліта та гемофільної інфекції типу b. 

Робити чи не робити

Останні 5 років в Україні, ставлення до щеплення дуже суперечливе. В Інтернет повно жахливих псевдодокументальных відео де викривають  лікарів садистів і американців що проводять на нас досліди. Також існують десятки сайтів з відгуками на всі можливі вакцини, почитав які хочеться розстріляти всіх лікарів разом з міністром охорони здоров’я.

Ми з дружиною все це обговорили, зважили  всі аргументи за і проти, та вирішили робити щеплення. Адже, плюсів вийшло набагато більше ніж мінусів.

Наші основні аргументи ЗА:

  • Наслідки хвороби набагато страшніші ніж побічні дії щеплення
  • Дитина зможе вільно гратися та копатися у дворі на вулиці, у бабусі на городі, у садочку
  • Впевненість у силі грудного вигодовування дитини
  • Довіра науково-технічному прогресу і імунології
  • Після спалаху кору у Рівненської області, влада ретельніше контролює якість щеплень

Підготовка

Найкорисніша стаття як підготуватися до щеплення від Комаровського, ми старалися слідувати всім рекомендаціям цього відомого педіатра. Але скажу що, більшість процесу зайняла моральна підготовка саме батьків, а не дитини.

Враховуючи особливості здолбунівської лікарні, ми в день щеплення передзвонили медсестрі що закріплена за нами і спитали коли краще прийти. Звичайно, нам порадили прийти після обіду коли менше черг. Потім узнали, що діти віком до 6 місяців проходять без черги.

Щеплення у лікарні

Прийшли з коляскою у дитяче відділення Здолбунівської центральної лікарні близько 14:00. Постояли в черзі і о 14:15 нас прийняли.

Поки моя дружина стояла в черзі, я катав доньку по території лікарні. Коли проїжджали біля Пологового відділення, мене здивувало і одночасно порадувало що там, нарешті, на будівлі повісили таблички з назвою закладу. Мабуть це через те що змінився головний лікар, а може через мою статтю;)

Після огляду дитини, я підписав згоду на щеплення і ми пішли у кабінет щеплень. Тут черги не було, я попросив медсестру що робить щеплення трохи розказати про щеплення яке нам будуть робити. Вона пояснила, що буде робити щеплення препарату Пентаксім, країна виробник Франція. Потім, я узнав, що цей препарат з найсуперечнишою репутацією в Україні.

Препарат Пентаксім (ілюстративне фото)

О 14:25 нашої Боженці зробили щеплення Пентаксіму у стегно. Препарат медсестра дістала з холодильнику, я попросив доторкнутися до ампули і перевірив що вона було холодна. Перша реакція на щеплення, звичайно плач, але не довгий, протягом 10 хвилин ми вже одягалися і дзвонили в таксі.

У лікарні з нами всі були ввічливі. Я очікував величезних черг, сварок і байдужості. Але, на диво, все пройшло швидко і спокійно.

Після щеплення

О 15:30 доньці зробили перший замір температури, яка, за години з моменту уколу, піднялася до 37 градусів. Ніяких видимих побічних реакцій не спостерігалось. Ледве видно покрасніння у місці уколу. Боженка трохи нервує, бо хоче їсти. Намагаємось за Комаровським, не годувати 3 години після щеплення.

О 16:00 донька заснула.

О 16:45 донька прокинулася. Заміряли температуру – 36.5.

Далі коротко за часом і датою:

21:00 – ледве помітно припухлість великого діаметру у місці уколу.

22:00 – температура 37.

Заснули нормально. Ніяких препаратів жарознижуючих і антигістамінних не давали.

15.11.2013 (1 день після щеплення)

09:00 – температура 36.8

Весь день донька багато разів какала ~10 (зазвичай 2-4), але кореляції з щепленням не виявили, можливо мама щось з’їла не те.

18:45 – температура 36.6

Скупали дитину.

Довго не могли заснути, дитина була якась збуджена.

16.11.2013 (2 день після щеплення)

01:00 – Боженка тільки заснула.

10:30 – встали, температуру не міряли.

Далі все життя дитини у звичному режимі.

Висновки

Перша вакцинація препаратом Пентаксим для профілактики дифтерії та правця, кашлюка, поліомієліта та гемофільної інфекції типу b у дитячому відділенні Здолбунівської центральної районної лікарні пройшла успішно.

Наступна вакцинація через місяць.

Корисні посилання:

П.С.

Шановні здолбунівчани, додавайте свої відгуки щодо щеплень у Здолбунові у коментарях!

Tags: ,


Схожі статті:
© 2012-2017 Дмитро Хомицький. Усі права захищені.