Перевірка правопису у браузері

Автор: Дмитро Хомицький. Рубрика: Програмне забезпечення.

Перевірка правопису у браузері

Напиши мені, і я скажу хто ти. Вже давно від того, як ви пишете в Інтернеті, залежить ваш імідж і ставлення до вас співрозмовників. Людина яка пише без помилок, одразу викликає довіру. Якщо в тексті багато помилок, це дратує і заважає нормально сприймати подану інформацію.

На щастя, існують прості і безкоштовні інструменти, які допоможуть перевірити правопис одразу у вашому браузері, в реальному часі. 

На прикладі трьох найпоширеніших інтернет-браузерів, я розкажу як підключити автоматичну перевірку правопису.

Дмитро читає ШевченкаЛіричний відступ

На превеликий жаль, в школі я вчив російську, англійську і молдовську мови. Тому українською мовою, яку я почав “самостійно вивчати” лише у 2010 році (у 27 років), мені писати було складніше. Фактично для засвоєння, я використовував Перекладач Google і автоматичну перевірку правопису в браузері. В результаті я раніше навчився писати, ніж розмовляти:).

Як налаштувати перевірку правопису у браузері

Google Chrome

Якщо ви, як і я, користуєтесь найпоширенішим браузером Google Chrome, ось що треба зробити.

1. Клікніть правою кнопкою миші в будь яку область для вводу тексту. Наприклад, на сторінці створення листа. У вас відкриється контекстне меню, в якому виберіть “Параметри програми перевірки правопису“, а потім “Налаштування мови…

12. У вас відкриється вікно налаштування мов браузера. Натисніть кнопку “Додати“.

23. Тепер, відкриється вікно зі списком всіх мов, які можна додати для перевірки правопису. Виберіть потрібну мову і натисніть “ОК“.

34. В результаті у вас знов відкриється вікно “Налаштування Мови“, зі списком всіх мов встановлених в браузері і правопис яких можна буде перевіряти. Ви можете додати інші мови, всі якими будете користуватися. Також тут, ви можете вибрати на якої мові відображати інтерфейс браузера.

45. Поверніться на сторінку з якої ви починали (сторінка створення листа). Виберіть автоматичну перевірку правопису потрібною мовою. Для цього, знов клікніть правою кнопкою миші в будь яку область для вводу тексту і в контекстному меню натисніть “Параметри програми перевірки правопису“, а потім “українська“. Також можна поставити галочку “Перевірити правопис у текстових полях“.

5

6. Тепер у вас на сторінці повинна запрацювати автоматична перевірка правопису української мови. Всі помилки будуть підкреслені.

7. Якщо ви не знаєте, як правильно писати слово, можна скористатися підказкою браузера. Для цього клікніть правою кнопкою по підкресленому слову і виберіть запропонований варіант слова.

7

8. Якщо ви бажаєте змінити мову перевірки на іншу, то клікніть правою кнопкою миші в будь яку область для вводу тексту і в контекстному меню натисніть “Параметри програми перевірки правопису“, а потім наприклад “російська“.

8

Отже, ми налаштували браузер Google Chrome для автоматичної перевірки правопису.

Mozilla Firefox

Щоб налаштувати перевірку правопису у цьому браузері, дотримуйтесь цієї інструкції.

1. Клікніть правою кнопкою миші в будь яку область для вводу тексту. Наприклад, на сторінці створення листа як у мене. У вас відкриється контекстне меню, в якому виберіть “Мови“, а потім “Додати словники…“.

12. У вас відкриється вікно “Словники та мовні пакети : Додатки для Firefox“. Виберіть потрібну мову і клікніть “Встановити словник“. Також, тут можна додатково встановити “Мовний пакет” для зміни інтерфейсу браузера.

23. Тепер, у вас відкриється сторінка інформації словника, наприклад”Український словник“. Вам треба натиснути на кнопку “+ Додати до Firefox“.

3У наступному вікні натисніть кнопку “Встановити зараз“.

4У результаті у вас з’явиться повідомлення про успішне встановлення орфографічного словника.

5Щоб встановити додаткові мови, повторіть операції з 1 пункту.

4. Тепер, вам залишилося тільки вибрати мову для автоматичної перевірки правопису. Для цього знов клікніть правою кнопкою миші в будь яку область для вводу тексту. У вас відкриється контекстне меню, в якому виберіть “Мови“, а потім наприклад “Українська“.

6Всі слова з помилками будуть підкреслені.

5. Якщо ви не знаєте, як правильно писати слово, можна скористатися підказкою браузера. Для цього клікніть правою кнопкою по підкресленому слову і виберіть запропонований варіант слова.

7Тепер наш браузер, готовий для автоматичної перевірки правопису.

Opera

Якщо ви користуєтесь браузером Opera, дивіться як налаштувати в автоматичну перевірку правопису.

1. Клікніть правою кнопкою миші в будь яку область для вводу тексту. Наприклад, потренуємося на сторінці створення листа як у мене. У вас відкриється контекстне меню, в якому виберіть “Словники“, а потім “Додати або вилучити словники…“.

12. У вас відкриється вікно “Словники перевірки правопису“. Тут треба поставити галочки напроти мов, які ви будете використовувати для перевірки правопису. Потім, натисніть “Далі“.

2

3. Почнеться завантаження всіх словників.

3Після того як словник буде завантажений, у вас відкриється вікно “Умови ліцензування словника“, де вам треба буде поставити галочку в пункт “Погодитися з ліцензією” і натиснути “Далі“.

4

4. Після того як всі мови встановлені, у вас з’явиться вікно в якому вам запропонують вибрати основний (типовий) словник яким ви будете постійно користуватися по замовчуванню. Виберіть потрібну мову і натисніть “Завершити“.

5

5. Тепер на сторінці створення листа, всі слова з помилками будуть підкреслені.

6

6. Якщо ви не знаєте, як правильно писати слово, можна скористатися підказкою браузера. Для цього клікніть правою кнопкою по підкресленому слову і виберіть запропонований варіант слова.

7

7. Щоб змінити мову перевірки правопису, клікніть правою кнопкою миші в будь яку область для вводу тексту і коли відкриється контекстне меню, виберіть “Словники“, а потім потрібну мову, наприклад “Русский“.

8

Тепер ми налаштували наш браузер Opera для автоматичної перевірки правопису.

Підсумки

Я детально, з малюнками, розписав як налаштувати автоматичну перевірку правопису в браузерах Google Chrome, Mozilla Firefox і Opera. Насправді це не так складно, як здається. Витратьте 5 хвилин свого часу і ваші тексти стануть на порядок краще.

Якщо у вас виникнуть питання щодо моїх інструкції, відписуйте в коментарях. Я обов’язково всім відповім і допомогу.

Tags: ,


Схожі статті:
© 2012-2017 Дмитро Хомицький. Усі права захищені.