Warning: Declaration of WarpMenuWalker::start_el(&$output, $item, $depth, $args) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = NULL, $id = 0) in /home/gbrtiras/svitodar.org/www/wp-content/themes/yoo_subway_wp/warp/systems/wordpress/helpers/system.php on line 556
5 героїв України 95-й окремої аеромобільної бригади | Дмитро Хомицький


Герої України в 95 оаембр

Автор: Дмитро Хомицький. Рубрика: Статті.

95

5 героїв України 95-й окремої аеромобільної бригади.

Мельников Василь Олександрович

Мельников Василь Олександрович

Здійснив 889 стрибків з парашутом. Трагічно загинув 19 листопада 2002 в навчально-тренувальному центрі в смт Бородянка при виконанні службових обов’язків, рятуючи життя студента-парашутиста.

Указом Президента України від 20.02.2003 року №145/2003 за здійснення геройського вчинку Василеві Мельникову присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка» (посмертно).

Сенюк Тарас Михайлович

3 червня 2014 року загинув під час нападу бойовиків на колону сил АТО, яка рухалася з Ізюма в район Слов’янська. Напад був відбитий, але з втратами з боку військовиків.

Отримав звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка» (20 червня 2014) — за виняткову мужність і героїзм, виявлені у захисті територіальної цілісності і незалежності України, жертовне служіння Українському народові (посмертно).

Забродський Михайло Віталійович

У ході антитерористичої операції на сході України 2014 року під безпосереднім керівництвом Михайла Забродського у стислі строки на високому професійному рівні планувались завдання підрозділам під час блокування міст Слов’янськ та Краматорськ. 95-й окремій аеромобільній бригаді високомобільних десантних військ вдалося у стислий термін, без втрат захопити та утримувати оперативно важливий пункт — гору Карачун.

У квітні 2014 року під керівництвом полковника Забродського була відбита бойова техніка 25-ї окремої повітрянодесантної бригади, яка була захоплена сепаратистами у місті Слов’янськ. Також у квітні при проведенні операції під його керівництвом аеромобільна група в районі населеного пункту Крива Лука не допустила відходу бойовиків на територію Російської Федерації.

У червні поблизу селища Селезньовка завдяки вмілим та чітким діям Забродського в умовах інтенсивного обстрілу було знищено два блокпости бойовиків, зірвано спробу прориву до 200 бойовиків з міста Слов’янськ.

Отримав звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка» (23 серпня 2014) — за особисту мужність, самовідданість та високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України.

Герасименко Ігор Леонідович

У зоні бойових дій з квітня 2014 року. Виконував завдання в районі Добропілля та гори Карачун. Тимчасово прийняв командування батальйоном після загибелі очільника першого аеромобільно-десантного батальйону — Героя України полковника Тараса Сенюка. Брав участь у визволенні Слов’янська, тоді ж поранений, однак лишився в строю.

Звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка» (12 лютого 2015) — за виняткову особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові.

Порхун Олександр Володимирович

29 липня 2014 року штурмова група під керівництвом Олександра Порхуна взяла під контроль та утримувала Савур-могилу, що в подальшому позитивно вплинуло на хід операції з найменшими втратами серед особового складу та техніки. В ході операції О.Порхун отримав контузію III ступеню, але продовжував виконувати поставлені завдання.

Отримав звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка» (23 березня 2015) — за виняткову особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові.

За матеріалами Вікіпедія.


Схожі статті:

© 2012-2017 Дмитро Хомицький. Усі права захищені.