Герої України в 95 оаембр
5 героїв України 95-й окремої аеромобільної бригади.
Мельников Василь Олександрович
Здійснив 889 стрибків з парашутом. Трагічно загинув 19 листопада 2002 в навчально-тренувальному центрі в смт Бородянка при виконанні службових обов’язків, рятуючи життя студента-парашутиста.
Указом Президента України від 20.02.2003 року №145/2003 за здійснення геройського вчинку Василеві Мельникову присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка» (посмертно).
Сенюк Тарас Михайлович
3 червня 2014 року загинув під час нападу бойовиків на колону сил АТО, яка рухалася з Ізюма в район Слов’янська. Напад був відбитий, але з втратами з боку військовиків.
Отримав звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка» (20 червня 2014) — за виняткову мужність і героїзм, виявлені у захисті територіальної цілісності і незалежності України, жертовне служіння Українському народові (посмертно).
Забродський Михайло Віталійович
У ході антитерористичої операції на сході України 2014 року під безпосереднім керівництвом Михайла Забродського у стислі строки на високому професійному рівні планувались завдання підрозділам під час блокування міст Слов’янськ та Краматорськ. 95-й окремій аеромобільній бригаді високомобільних десантних військ вдалося у стислий термін, без втрат захопити та утримувати оперативно важливий пункт — гору Карачун.
У квітні 2014 року під керівництвом полковника Забродського була відбита бойова техніка 25-ї окремої повітрянодесантної бригади, яка була захоплена сепаратистами у місті Слов’янськ. Також у квітні при проведенні операції під його керівництвом аеромобільна група в районі населеного пункту Крива Лука не допустила відходу бойовиків на територію Російської Федерації.
У червні поблизу селища Селезньовка завдяки вмілим та чітким діям Забродського в умовах інтенсивного обстрілу було знищено два блокпости бойовиків, зірвано спробу прориву до 200 бойовиків з міста Слов’янськ.
Отримав звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка» (23 серпня 2014) — за особисту мужність, самовідданість та високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України.
Герасименко Ігор Леонідович
У зоні бойових дій з квітня 2014 року. Виконував завдання в районі Добропілля та гори Карачун. Тимчасово прийняв командування батальйоном після загибелі очільника першого аеромобільно-десантного батальйону — Героя України полковника Тараса Сенюка. Брав участь у визволенні Слов’янська, тоді ж поранений, однак лишився в строю.
Звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка» (12 лютого 2015) — за виняткову особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові.
Порхун Олександр Володимирович
29 липня 2014 року штурмова група під керівництвом Олександра Порхуна взяла під контроль та утримувала Савур-могилу, що в подальшому позитивно вплинуло на хід операції з найменшими втратами серед особового складу та техніки. В ході операції О.Порхун отримав контузію III ступеню, але продовжував виконувати поставлені завдання.
Отримав звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка» (23 березня 2015) — за виняткову особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові.
За матеріалами Вікіпедія.
|
|
Схожі статті: