Чищення профілю посилань

Автор: Дмитро Хомицький. Рубрика: SEO.

profile_linkЯ розкажу про простий метод чищення профілю посилань який запропонував пан Сергій Кокшаров він же Devaka.

Отже, для чого це робити? Всі веб-майстри і SEO-оптимізатори, чули про алгоритм Google під назвою “Пінгвін”, який повинен був значно поліпшити якість видачі результатів пошуку. Все це обернулося різким падінням трафіку для сайтів які:

  • Мають низькоякісні зворотні посилання
  • Здійснюють продаж посилань з сайту
  • Мають шаблонний (дубльований) контент

Припустимо що наш сайт, не продавав посилання і з контентом у нього теж все гаразд. Але, мабуть кожен з нас коли починав просувати свій молодий проект примудрився прогнати його по так званим “білим каталогам”, або по якимось “білим профілям”, або використовував системи автоматизованого просування і розкрутки (на кшталт RooKee). Наслідком таких методів, були сотні зовнішніх посилань з сайтів сумнівної якості. Все це навіть працювало, поки 24 квітня 2012 Google не поклав цьому кінець.

На щастя, Google дав можливість відхилити шкідливі посилання. Як розпізнати ці посилання, читаємо далі в статті. 

Пан Девака у своєї статті, запропонував такий термін як TrustRank.

Одним із сигналів (який створюють зовнішні посилання), що впливають на довіру пошукачів до сайту, є TrustRank, який в класичній формі означає віддаленість сайту від свідомо трастових ресурсів в своїх зв’язках зовнішніх посилань. Іншими словами, якщо в найближчому оточенні посилань сайту є урядові сайти, університети, великі бренди або інші авторитетні ресурси, то це дуже здорово і сильно впливає на довіру.

Таким чином, найпростіший спосіб визначити якість сайту в плані зовнішніх посилань – це знайти, на якому він знаходиться рівні вкладеності від свідомо авторитетних ресурсів. У цьому добре допомагає сервіс Majestic SEO з його показниками Trust Flow і Citation Flow.

Для оцінки загального рейтингу довіри сайту, Девака запропонував формулу:

Rank = (TF – CF) / (TF + CF + 1) + TF / (CF + 1) + TF/100

Де перший доданок – це нормована абсолютна різниця між показниками трасту і цитування, другий доданок – це відносна різниця і останнє – нормована величина трасту.

Але нам цікавіше, якою повинна бути величина такого Devaka Rank сайту, щоб зовнішнє посилання з нього вважалося гарним. Емпіричним шляхом було виявлено, що Rank <0.3 говорить про погану якість сайту.

Нам залишилося тільки узнати показники CF і TF на сайті Majestic SEO і додати їх в вищенаведену формулу. Я наприклад зробив це за допомогою Excel.

УВАГА! Сервіс Majestic SEO платний, безкоштовно можна узнати показники сайту обмежену кількість разів.

Ось які результати показав цей Ранк Довіри для сайтів з якими я мав діло.

http://www.svitodar.org/ – 0,76. Мій сайт який я взагалі ніде не просував і який власноруч накопичує зворотні посилання. Як бачимо якісні:)

http://alcoland.com.ua/ – 0,39. Закупалися вручну посилання в біржі Sape з релевантних сайтів і сайтів з Google PageRank.

http://prorez.com.ua/ – 0,22. Цей сайт просувався за допомогою автоматизованої системи просування RooKee, яка в диких кількостях закупала посилання на різних біржах посилань.

http://enerpost.ru/ – -0,09. Сайт проганявся по “білим каталогам”, як ми бачимо поганий траст цих сайтів дуже шкідливо вплинув на донора.

Отже тепер постало питання, що робити щоб виправити ситуацію?

Прийшов час скористатися Інструментом Google для відхилення посилань.

Але для початку, нам треба узнати які у нас є зовнішні посилання, для цього, наприклад, можна використовувати Google Інструменти для веб-майстрів або сервіс XSEO. Якщо сайт доданий в цей сервіс, треба вибрати “Панель інструментів” – “Трафік” – “Посилання на ваш сайт” – “Докладніше”. Бачимо великий список посилань, який можна зберегти в файл.

Коли посилання отримані, їх можна проаналізувати в Majestic SEO і узнати Devaka Trust Rank.

Створюємо текстовий файл в який додаємо всі зовнішні посилання, в форматі domain:spamdomain.com.

Далі користуємося Інструментом для відхилення посилань. Детально про який, можна прочитати тут.

Готово! Як пише Девака:

Після того, як ви завантажили посилання, вони будуть для Google рекомендаціями, а не суворою директивою, тому, не дивуйтеся, якщо з першого разу у вас нічого не вийде і сайт як і раніше буде знаходитися на… дальніх позиціях видачі:) Також після завантаження необхідний час для переиндексации сторінок, які ви виключили. Тому, може пройти кілька тижнів перш ніж ви помітите зміни.

 

Tags:


Схожі статті:
© 2012-2017 Дмитро Хомицький. Усі права захищені.