Warning: Declaration of WarpMenuWalker::start_el(&$output, $item, $depth, $args) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = NULL, $id = 0) in /home/gbrtiras/svitodar.org/www/wp-content/themes/yoo_subway_wp/warp/systems/wordpress/helpers/system.php on line 556
Місяць в зоні АТО | Дмитро Хомицький


Блог мобілізованого офіцера: Місяць в зоні АТО

Автор: Дмитро Хомицький. Рубрика: Мобілізація.

обкладинка_великдень

Отже, пройшов практично місяць як я знаходжусь на сході України в зоні АТО. У своєму блозі я намагаюся розказати про звичайне життя і службу мобілізованого офіцера. Про то як, перед усім, можна залишатися все той самою людиною, як до мобілізації, якої притаманні звичайні людські цінності, звички і думки. Хотілося би довести, що навіть тут можна підчерпнути щось корисне для себе, чомусь навчитись і можна чимось реально допомогти. 

Допит полонених

Якось, коли я стояв в наряді, мені на очі потрапила інструкція з допиту полонених. Полиставши її, я дуже здивувався, виявляється більшість питань, які задають при допитах, збігаються з питаннями друзів і рідних. Це звичайні запитання: «Де ти?», «Де ви знаходитесь?» «Як обстановка?», «Як забезпечення?», «Чого бракує?», «Які настрої у вас?», «Які плани і що будете робити далі?», і т. д. Проте по ним легко вирахувати місце розташування військової частини, її озброєння, стан забезпечення, морально-психологічний стан особистого составу, подальші плани і т. д. і т. п. Багато хто не звертає на це уваги, але насправді це дуже серйозно. Я вже не кажу про розмови із зони АТО по мобільному телефону і вихваляння в соціальних мережах.

Коли це закінчиться

Мене часто запитують, що буде далі і коли це все закінчиться. Мені важко відповісти на це питання. За час служби складається враження, що там на гражданці люди про це більше знають, ніж тут. На мою думку, чи довго ще буде продовжуватись війна, залежить не стільки від військових, і навіть не від сепаратистів. Думаю, це залежить від всіх громадян України, які тепер самі вирішують свою долю і долю держави.

Про посилку і смаколики

Насправді справжні чоловіки полюбляють не тільки м’ясо та борщ, але і різні солодощі. Тому я дуже радий, що завжди можу з’їсти якусь цукерку або печенюшку, з посилки яку мені прислали SiteClinic, а також пригостити товаришів.

Нарешті, через Скайп, я зміг поговорити з дружиною і побачити доньку. Модем від Інтертелеком працює в принципі добре, хоча і не на повну швидкість, також періодично бувають обриви. Але це насправді дрібниці.

Про час

В армії час біжить швидко, в нарядах він біжить ще швидше. Дні схожі один на одного. Якщо зранку є якась робота, то і не помітиш як пора вже йти на обід.

Щоб не було нудно, я взяв на озброєння відношення до життя диких племен індейців Південної Америки. Вони ставляться до будь якої роботи або справи, як до цікавої і веселої пригоди, навіть якщо вона нудна або важка. В підсумках суцільні плюси: час летить дуже швидко, результати роботи неймовірні, довіра керівництва зростає.

Великдень

Сьогодні і до нас в частину завітало велике християнське Свято – Пасха. Вранці на волейбольному майданчику накрили величезний ряд столів, поставили паски і яйця, кожен міг навіть принести щось своє посвятити. В назначений час замполіт вистроїв нас навколо і запросив священика української церкви. Священик, відчувалося, дуже зрадів такої місії, адже мабуть перший раз за останній рік його слухала така величезна кількість народу. Він провів обряд і виступив з невеличкою проповіддю, в якої подякував всім воїнам і нагадав, що ми виконуємо священний обов’язок по захисту своєї Батьківщини.

І хоча я не можу назвати себе дуже релігійним, мені було приємно побачити разом всі підрозділи, солдат і офіцерів, які сміялися, жартували і взагалі виглядали щасливими. Ніби і немає ніякої війни.

А потім нас чекав неймовірний святковий обід. У столовій нас пригощали дуже смачним і наваристим супом, картоплею з котлетами, а в якості бонусів були домашня ковбаса, сало, варені яйця і  звичайно паски.


Схожі статті:

© 2012-2017 Дмитро Хомицький. Усі права захищені.