Warning: Declaration of WarpMenuWalker::start_el(&$output, $item, $depth, $args) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = NULL, $id = 0) in /home/gbrtiras/svitodar.org/www/wp-content/themes/yoo_subway_wp/warp/systems/wordpress/helpers/system.php on line 556
4 місяці служби | Дмитро Хомицький


Блог мобілізованого офіцера: 4 місяці служби

Автор: Дмитро Хомицький. Рубрика: Мобілізація.

Амеріканська нелетальна зброя (Panasonic Toughbook CF-30) в умілих руках творить дива.

На цей раз немного ексклюзиву: де я служу, яка зарплата у мобілізованих офіцерів, проблемні питання, гасло мобілізованих і як отримати статус “УБД”.

Я служу в 95 оаембр

Вже пройшло понад 4 місяці моєї служби по мобілізації. І я дійшов висновку, що немає сенсу приховувати де і в яких військах я служу. Отже, з 8.03.2015 я служу у високомобільних десантних військах ЗСУ, а саме в 95 окремій аеромобільній бригаді. Пункт постійної дислокації бригади – місто Житомир, зараз це така собі неофіційна столиця десантури, адже тут ще знаходиться командування ВДВ ЗСУ. У зоні АТО табір бригади розташований в місті Слов’янськ, Донецька область. Основна ділянка фронту за яку ми відповідаємо – місто Авдіївка і її околиці, це в кілька кілометрах від Донецького Аеропорту Прокоф’єва.

Я пишаюся тим, що волею Долі потрапив в цю дійсно легендарну бригаду. Я служу серед справжніх чоловіків і серед справжніх героїв, які пройшли неймовірні випробування під час війни.

Відмінна стаття про ВДВ у сучасній історії України:

 http://petrimazepa.com/voyna/dyadyavasyaarmy.html

Ще раз про зарплату мобілізованого офіцера

Заробітна плата військовослужбовця ЗСУ складається з щомісячного довольствія утримання і премії за попередній місяць. Будучі в зоні АТО, премія збільшується в кілька разів, в результаті зарплата виходить в 2-3 рази більше ніж завжди.

Моя зарплата зараз складає 10840 гривень ($500). Таку суму я отримав в травні і в червні, відповідно обидва рази враховано моє перебування в зоні АТО.

Звичайно, на розмір зарплати впливає вислуга, звання, посада, секретка, стрибки і т. п.

Проблемні питання: канцелярія

Читаючи статті в Інтернеті і стрічку Фейсбук я помітив, що більшість мобілізованих скаржаться на якість їжі в столовій, на несвоєчасну сплату зарплати, на незабезпечення військовим одягом і т. п. Але ще ніхто не підіймав тему канцелярських приладів і паперу.

Думаю ні для кого не секрет, що в державних установах завжди процвітала паперова волокіта. В армії ця проблема піднята на ще більший рівень, що зовсім не впливає на її боєздатність. Але це ще пів біди, весь папір, ручки, фломастери, лінійки – все купляється за свої гроші. Крім того, картриджі, тонери і фарба для принтерів теж купляється власноруч. Я вже не кажу про флешкі і DVD-R.

Як вирішити цю проблему ніхто не знає, контрактники бояться підіймати це питання. Можливо її зможуть вирішити мобілізовані, яким немає що втрачати.

Крайній заказ канцелярії для нашого підрозділу

Крайній заказ канцелярії для нашого підрозділу

Гасло мобілізованих

Якось, побачивши на футболці бійця гасло десантників «Ніхто крім нас», я вирішив придумати гасло мобілізованих, враховуючи всі плюси і мінуси всіх хвиль мобілізації.

Вийшло: «Крім нас, немає кого», або «Крім нас, немає кому».

Навіть придумав таку собі пісню-жарт, у якій коротко пояснив суть гасла:

«Крім нас нема кого, крім нас нема кому,
Ми безробітні, хворі, аватари!
Очікуєте смілих, очікуєте мужніх,
А ми прості – нас мобілізували.

Стоїмо на блок-постах, чергуємо в окопах,
Калаш, та бронік з каской, все що дали.
І труси і герої, і молоді і старі,
Такі як є – нас мобілізували.

Комусь прийшла повістка, когось менти схопили,
Зустрілись ми в кімнаті військкомату.
Хтось в Яворів поїхав, когось повезли в Рівне,
Ми їдемо – нас мобілізували.

Чекаємо посилку, йдемо на Нову Пошту
Хто фото донькі, хто горілки пляшку.
Ми армія народна, ми ті кого позвали,
Всього на рік нас мобілізували.»

Статус «УБД»

У нашій бригаді більшість офіцерів контрактників вже отримали статус учасника бойових дій. Ось які документи необхідні:
1. Приказ командира про прибуття в зону АТО; (стройова)
2. Приказ командира про вибуття в ППД; (стройова)
3. Копія паспорта;
4. Копія ідентифікаційного коду;
5. Письмова згода на обробку персональних даних. (стройова)
6. Фотографії 3х4 (матовий папір)

Особисто я маю всі документи, крім одного – приказу про вибуття в ППД, адже з 14.03.2015 я не покидав зону АТО.

Щоб отримати цей статус, достатньо хоча б на один день офіційно прибути і убути, безпосередньо у бойових діях брати участь не треба. Тому можна очікувати, що скоро всі міста України заполонять «учасники» і «ветерани», які будуть розповідати як вони в окопах спали і в танках горіли.

Як ми співали гімн в учебці

Ну і щоб закінчити на позитивній ноті, пропоную вам подивитися як відбувалось звичайне ранкове шикування, у якому я брав участь протягом місяця навчання на Яворівському полігоні.  Дивіться до кінця!

 


Схожі статті:

© 2012-2017 Дмитро Хомицький. Усі права захищені.